توصیه مهم در خصوص هارد های SSD استفاده شده در سیستم های EMC VNX2

این توصیه مهم شرکت EMC شما را از شرایط خطرناک سیستم های VNX2 با هاردهای SSD با مشخصات زیر آگاه می کند . در صورت استفاده از این نوع هارد دیسکها، ریسک بالایی برای از دست دادن داده در زمانی که هاردهای SSD بیش از ۷۰۰ روز به طور مداوم کارکرد داشته باشند، وجود دارد. در صورتیکه  سیستم VNX2  شما به این مدل از هاردهای SSD مجهز می باشد، یک شرایط بحرانی بسیار مهم پیش رو دارید و به همین دلیل قویا توصیه می گردد که Firmware درایوهای استفاده شده در VNX2 در سریع ترین زمان ممکن، به نسخه ۰۳۳۷  بروز رسانی شود و این فرآیند بروزرسانی یک شرایط پایدار را در پی خواهد داشت. به همین دلیل شرکت EMC فورا تصمیم به انجام بروزرسانی Firmware هاردهای  SSD نصب شده بر روی VNX2 گرفت. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که در این بروزرسانی پتانسیل از دسترس خارج شدن آدرس های دیتا وجود دارد.

در جدول زیر Part Number هاردهایی که نیازمند بروز رسانی می باشد را آورده ایم:

۴” Carrier ۳.۵” Carrier ۲.۵” Carrier
۰۰۵۰۵۰۱۱۵ ۰۰۵۰۵۰۱۱۲ ۰۰۵۰۵۰۵۹۸ ۱۰۰ GB
۰۰۵۰۵۰۱۱۶ ۰۰۵۰۵۰۱۱۳ ۰۰۵۰۵۰۵۹۹ ۲۰۰ GB
۰۰۵۰۵۰۱۱۷ ۰۰۵۰۵۰۱۱۴ ۰۰۵۰۵۰۶۰۰

۴۰۰ GB

 

شرح مشکل

شرکت EMC متوجه شد که برای سیستم های VNX2  که شامل SSD ( Part Number اشاره شده در جدول فوق ) بودند، پس از حدود ۷۰۰ روز کارکرد پیاپی و مداوم، SSD های تحت تاثیر ممکن است به دلیل رخداد Memory Leak به Buffer Overflow دچار شود. در این رخداد احتمال از دست دادن دیتا وجود دارد. همه SSD ها دارای زمان روشن شدن یکسان می باشند زمانی که همه درایوها در سیستم VNX2 همزمان روشن می گردد، به این معنا می باشد که همه SSD های تاثیر پذیر به طور همزمان می توانند از دسترس خارج شوند. اگرچه ممکن است شما با این شرایط روبرو نشوید اما EMC شدیدا توصیه می کند که شما به روزرسانی را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهید.

نحوه اجرا و پیاده سازی

برای بروزرسانی SSD Firmware میتوان از Unisphere Service Manager استفاده کرد. در این لینک می توانید به آموزش مربوطه دست یابید. همچنین از طریق این لینک نیز می توانید فایل فریمورهای جدید را دانلود نمایید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *