EMC RecoverPoint – Snapshots and Bookmarks

در پست امروز میخواهیم که در مورد محصول EMC ReocverPoint  بیشتر توضیح بدهیم. ابتدا با توضیحی ساده در مورد  Data protection  و  Data availability   که اساس این مفهوم است به طور کلی شروع می کنیم.

Data Protection  و  Availability

قطعا نیازی نیست تا از اهمیت Availability و  Data Protection  صحبت کرد. تنها تصور کنید که چه اتفاقی خواهد افتاد اگر شما در محیط تان داده ای را از دست بدهید. و چه راه هایی وجود دارد برای اینکه از این از دست دادن اطلاعات جلوگیری کنیم. در مورد خطای انسانی چه کاری می توان کرد؟ آیا از دست دادن اطلاعات تنها نگرانی موجود است؟ قاعدتا این موضوع با back up  گرفتن به صورت هفته ای هم حل نمی شود. از طرف دیگر، مشکلات مالی سر راه هم وجود دارد. همچنین بیشتر راه حل های Data protection  و  availability  هزینه های گزافی دارند. پس چه راه حلی وجود دارد؟

در مورد RecoverPoint

EMC RecoverPoint  به طور خلاصه یک راه حل در سطح بلاک است که می تواند Replication  را به صورت Local  و Remote  انجام دهد. در نتیجه این امکان را به وجود می آورد که:
Local data protection  برای نیاز های عملیاتی و نیاز بازیابی Application ها استفاده می شود. با استفاده از (Continous Data Protection (CDP به طور دائمی اطلاعات را دریافت و تغییرات را ذخیره می کند و Point-in-time recovery (بازگشت در یک نقطه خاص) را بدون از دست رفتن اطلاعات فعال  می کند.

Remote Data Protection  برای دلایل  Disaster Recovery استفاده می شود. (Continous remote replication (CRR پشتیبانی Sync  و  A-sync  برای replication  بین سایت های remote  که به صورت  FC  و WAN می باشند را فراهم می کند. با RecoverPoint A-sync replication  میتوان crash- consistent protection  و   بازگشت به به یک نقطه مشخص را فراهم کرد. (با RPO  بسیار کوچک) و با Sync replication  از طریق FC  می توان به Zero RPO رسید.

مخلوطی از دو مورد بالا

(Concurrent local and remote replication ( CLR محافظت و بازگشت داده از یک سایت و همچنین در یک سایت به صورت remote را فراهم می کند.

 

 

RecoverPoint Replication options

 

به جز مواردی که در بالا بیان شد،  RecoverPoint  می تواند  با Replicate کردن داده برای هدف های تست محیط های isolated  و  اهداف development  استفاده شود. اگر در محیط تان VPLEX  دارید حتی می توانید از  Storage Array های برند دیگر هم استفاده کنید. برای محافظت داده ها از Error  و Attack  با استفاده از CDP  می توانید با استفاده از تصویر قبلی، آن را به وضعیت قبلی که در حالت سالم بوده است برگردانید.

RecoverPoint System

RecoverPoint  یک سیستم کاملا پیچیده است و شامل چندین قسمت می شود. جزئیات بیشتر آن در قسمت های بعدی بیشتر توضیح داده شده اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *